теплокровністьдинозаврів
гніздування динозаврівтріасовий період
юрський період

крейдовий період   
   web-master 

 
ДИНОЗАВРИ — група ящерів (рептилій), які жили в мезозойську (тріасовий, юрський і крейдовий періоди) еру (225-64 млн. років тому)

Одночасно з динозаврами Землю населяли і інші рептилії — літаючі ящери (птерозаври); морські іхтіозаври (рибоящери), плезіозаври, пліозаври; крокодилоподібні; звірозубі, які нагадували ссавців і очевидно були їх предками.
Динозаври були дуже різними за розмірами і зовнішнім виглядом. Одні були такого розміру, як голуб, другі важили до 50 т. Одні пересувалися на чотирьох кінцівках, другі — бігали на двох ногах. Динозаври були, як рослинноїдними, так і хижаками.
Всі вони були сухопутними тваринами. Динозаври відрізнялися від рептилій-попередників прогресивнішою будовою тіла (їхні кінцівки були розташовані під корпусом, а не з боків, як навіть у крокодилів), а отже — вони були значно мобільнішими. Очевидно, що психічна організація цих тварин також була значно складнішою, як у інших рептилій.
Динозаври були господарями землі впродовж 150 млн. років. Вимерли наприкінці крейдового періоду. Причина зникнення динозаврів досі лишається загадкою. Існує досить багато гіпотез про причини зникнення динозаврів, але знайти вичерпну відповідь на це запитання досі не вдалося.
Дослідники з кожним роком дізнаються все більше про особливості поведінки динозаврів, їх зовнішній вигляд, звуки, які вони видавали. З’являється все більше свідчень на користь теплокровності динозаврів (деяких їх видів).
Якщо раніше реконструктори зовнішнього вигляду динозаврів зображували їх переважно монотонними, то тепер реконструйовані ящери набули різнобарвного вигляду, подібно до багатьох сучасних тварин.

 

Короткий опис і реконструкції:

аллозавр   анкілозавр   апатозавр 

баріонікс    брахіозавр

велосираптор    вулканодон

галлімім    герреразавр    гіпсилофодон

дейноніх    дилофозавр    диплодок

ігуанодон

карнотавр

мегалозавр   мікроцераптор    мусзавр    маязавр

овіраптор    орнітолест

паразавралоф    пахіцефалозавр   платеозавр   прокомпсогнат    протоцератопс       

спінозавр    стегозавр

тиранозавр    трицератопс    троодон

уранозавр

хазмозавр

целофіс   цератозавр

 

bigmir)net TOP 100 Wertep top 100 Український портАл