теплокровністьдинозаврів
гніздування динозаврів







тріасовий період
юрський період

крейдовий період



   
   web-master 

 




СВІДЧЕННЯ НА КОРИСТЬ ТЕПЛОКРОВНОСТІ ДИНОЗАВРІВ

Коло семи років тому палеонтологи з університету штату Північна

Кароліна Дейл Рассел і Майк Хаммер почали вивчати закам’янілі рештки динозавра, знайденого в 1993 році в Південній Дакоті. Цей динозавр належить до групи дрібних рослинноїдних динозаврів — теселозаврів, які важили коло 350 кг. і мали чотириметровий хвіст.

Унікальність знахідки полягає в тому, що були знайдені не лише кості, але й закам’янілі м’які тканини рептилії, що жила 66 млн. років тому. Ці м’які тканини і принесли сенсацію. Просвічування сучасним ренгеном показало, що, на відміну від розповсюджених уявлень, динозаври були теплокровними, а не холоднокровними тваринами.

Рассел розповідає, що у піддослідного динозавра чітко виражена наявність чотирикамерного серця, яке помпувало кров від легень до серця, а потім по всьому тілу одною кровоносною артерією, подібно до людського серця. В більшості рептилій, до яких відносять і динозаврів, серце трикамерне. Але навіть у тих, в кого воно чотирикамерне, як, наприклад, у крокодила, кров помпується через подвійні артерії, де відбувається змішування крові збагаченої киснем, з кров’ю кисню позбавленою.

 

bigmir)net TOP 100 Wertep top 100 Український портАл